Po co polonijnym dzieciom język polski?
IWONA SMÓLZamieszczono: 2023-02-25 09:25:43
(Aktualizacja: 2023-03-16 09:56:26)
Dzieci polonijne
Gdziekolwiek mieszkasz na świecie, w jakimkolwiek mówisz języku - postaraj się, aby twoje dziecko znało twój język ojczysty!

Jeśli dzieci polonijne będą potrafiły mówić w języku polskim to będą mogły porozmawiać z polskimi dziadkami i innymi krewnymi z Polski. Zaśpiewają też piosenki młodzieżowych idoli polskich, uwalniając swoje emocje w drugim języku.

 

Jeśli dzieci polonijne będą potrafiły czytać w języku polskim to bez problemu odnajdą się na polskich stronach internetowych aby poszerzać zainteresowania lub zaplanować urlop w Polsce i znaleźć  ciekawe miejsca. Będą miały możliwość aby czytać polskie książki i poznać bohaterów literackich, o których rozmawiają ich rówieśnicy w Polsce. 

 

Jeśli dzieci polonijne będą potrafiły pisać po polsku to bez problemu będą same przesyłać wiadomości do kuzynów w Polsce. Będą mogły napisać po polsku informację do rodzica, której nie zrozumie nikt z otoczenia albo wysyłać pocztówki z wakacji do krewnych w Polsce.

 

Jeśli dasz swojemu dziecku możliwość bycia w pełni dwujęzycznym to wzmocnisz jego poczucie wartości, przynależności i dasz nieograniczone możliwości w dorosłym życiu - za które ci kiedyś podziękuje!

 

Jeśli twoje dziecko nie będzie W PEŁNI DWUJĘZYCZNE to nie będzie mogło w przyszłości wykorzystywać w pracy języka polskiego.

 

PODARUJ DZIECKU SUPERMOC - umów je na lekcje z prywatnym nauczycielem języka polskiego online. 

 

Aby nauka stała się zabawą - zapraszam do małych grup, w których bawimy się językiem polskim warsztatowo!

© 2024 Instytut Językowy Echo™. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie - dip it.