Instytut Językowy EchoInstytut Językowy Echo to wirtualne miejsce, do którego zapraszam wszystkich miłośników języków obcych. Jeśli przyprowadzisz do mnie swoje wielojęzyczne dziecko, to postaram się zachwycić je językiem polskim lub niemieckim i sprawić, aby następnym razem przybiegło do mnie w podskokach.Chętnie przekażę ci moją fascynację językiem niemieckim jeśli tylko dasz sobie szansę aby sprawdzić jak dobrze można sie z nim poczuć podczas zabaw konwersacyjnych.Jeśli jesteś zmartwionym poziomem językowym swojego dziecka rodzicem i nie masz pomysłów na to jak je zmotywować, to zgłoś się do mnie po wsparcie i pomoc. Gdy cię zobaczę, to usłyszysz, że jesteś wyjątkowy, bo tylko mały procent rodziców troszczy się o wielojęzyczność dzieci.
O mniePrzez 13 lat mieszkałam w Niemczech angażując się w przeróżne projekty językowe i kulturowe. W bawarskich gimnazjach byłam odpowiedzialna za animację języka polskiego. Uczyłam w polonijnej szkole i prowadziłam warsztaty dla wielojęzycznych dzieci. Kształciłam się w Toruniu i w Monachium. Jestem lektorem języka polskiego jako obcego oraz języka niemieckiego. Uczę dzieci i dorosłych, po powrocie do Polski głównie na platformach internetowych.
A prywatnie...Prywatnie jestem kreatywną mamą czwórki dzieci, która od lat zmaga się w domu z wyzwaniem jakim jest dwujęzyczne wychowanie. Nie ustaję w codziennym proponowaniu dzieciom nowych zabaw motywujących do mówienia w drugim języku i wymyślaniu sposobów na otaczanie ich dwujęzycznością. Powołałam do życia Instytut Językowy Echo aby w jednym miejscu połączyć wszystkie swoje pasje. Wspieram system Edukacji Domowej, życie blisko natury, aktywne i świadome wychowywanie dzieci. Lubię zanurzyć się w dobre kino i ciekawą literaturę. Uwielbiam biegać, pływać w jeziorze, jeździć na rowerze i stawiać sobie kolejne wyzwania. Prowadzę dwa blogi literackie. Recenzuję książki dla dzieci i dorosłych w języku polskim oraz niemieckim.
Lass uns einander kennenlernen. (Poznajmy się) Czekam na Ciebie po drugiej stronie ekranu z konkretną dawką motywacji, inspiracji i dobrych rad dotyczących nauki języka obcego. Iwona SmólZałożycielka Instytutu Językowego Echo
© 2024 Instytut Językowy Echo™. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie - dip it.